Tulokset


HUOM! Jos katsot tuloksia puhelimella, niin käännä näyttö vaakasuuntaan, jolloin näkyviin tulevat molemmat sarakkeet.

22.9.

SARJA 2.00

Tuulilahja / Virve Erkkilä 63,7

Hietarannan Romeo / Alina Myllymäki 65,4

väliajat: 72-68-60-59

SARJA 1.30

Empere's Lily / Iikka Mäkipere 28,0

Whilma Willson / Minna Rampa 28,1

Cold Hard Win / Timo Saarikko 28,0

Lexerna / Mika Rantala 27,8

väliajat: 30-30-29-22,5

15.9.

SARJA 2.00

Vilin Tuulahdus / Heikki Laine 55,2 kelt.kortti

Tixrelli / Matti Lammela 55,4 kelt.kortti

väliajat:58-57,5-56-50

SARJA 1.45

Hugo Hermanni / Rami Mäenpää 45,2

Maininki / Aki Bly 45,2

väliajat: 51-47-42-44

SARJA 1.30

Just a Star Koks / Liisa Lanki 31,4

Maggie Mc cool / Johanna Sianoja 32,1

Bobby Carillo / Teijo Granath 31,9

Lunatica / Teemu Toroska 32,1

Alws Reasonable / Katriina Mattila 32,4

Don't Give Up / Aki Bly 34,5

väliajat: 35-34,5-30,5-28

SARJA 1.25

Activist / Janne Ranta-Krenkku 26,0

väliajat: 29-27-23-19,5

8.9.

SARJA 2.00 

Tixrelli / Juha Jokinen 59,2

Jonnan Helmi / Helena Horila 60,7

Vassita / Heikki Laine 59,6

Hissun Urho / Matti Lammela 59,3

väliajat: 59-59-62-58,5

SARJA 1.40

Vegetarienne / Heikki Laine 39,6

Alws Reasonable / Katriina Mattila 39,8

Lammin Matias / Helena Horila 40,0

Activist / Janne Ranta-Krenkku 40,4

Free Sally / Rami Mäenpää 45,2

väliajat: 40-41-41-36

SARJA 1.25 

Primus Quo Vadis / Jere Kiveinen 24,8

Bobby Carillo / Teijo Granath 25,0

Blue Pine Tenor / Tuija Aro 25,3

Lexerna 7 Teemu Toroska 25,5

Disco Inferno / Janne Ranta-Krenkku 25,1

väliajat: 21-25-27-22

1.9.

SARJA 2.00 

Tuulilahja / Virve Erkkilä 60,2

Jonnan Helmi / Helena Horila 61,4

Tixrelli / Juha Jokinen 61,2

Hissun Urho / Matti Lammela 62,5

Vassita / Heikki Laine 60,7

väliajat: 62-60-64-59,5

SARJA 1.45

Mufasa Pouz / Liisa Lanki 53,0

R.R. Ors / Jelena Tsezaks 52,3

Bi Boy / Rami Mäenpää 52,8

väliajat: 51-46-60-56,5

SARJA 1.35

Ocean Way / Jere Kiveinen 40,1

Forest shine / Tuija Aro 34,1

Fanny Vice / Katariina Mattila 36,1

Don't Give Up / JOhanna Sianoja 35,3

Vilunkipinä / Timo Saarikko 43,0

Shiny Rose / Rami Mäenpää 34,2

väliajat: 39-38-30-35

SARJA 1.25

Unelmako / Liisa Nummi 26,8

Miragtion / Reetta Isotalo 27,0

Lexerna / Mika Rantala 27,0

Cold Hard Win / Timo Saarikko 27,0

Magarri / M Peltomäki 27,3

Beaty Erin / Henri Uusi-Marttila 27,9

väliajat: 26-28-27,5-23

25.8.

SARJA 2.00

Vilin Tuulahdus / Jere Kiveinen61,1

Vähäkoo Pokaali / Tomi Ojanen 67,4

Jonnan Helmi / Helena Horila 61,6

Vassita /Heikki Laine 61,7

Tixrelli /Juha Jokinen 63,9

Hissun Urho / Matti Lammela 61,3

väliajat: 70-62-56-65

SARJA 1.45

Huivin Huima / Rami Mäenpää 46,1

Neiti Formula / Virve Erkkilä 46,0

Fanny Vice / Johanna Sianoja 46,1

Ukon Usko / Teemu Toroska 46,5

Herttuan Herra / Liisa Nummi 46,1

Maininki / Aki Bly 46,3

väliajat: 49-47-47-42

SARJA 1.30

R.R. Ors / Jelena Tsezaks 45,3

Lunatica / Teemu Toroska 29,3

Miragtion / Reetta Isotalo 29,1

Diamant Rouge / Liisa Nummi 29,5

väliajat: 26,5-28-30-30



18.8.

SARJA 2.00

Davy Jones / Tiina Routalammi 56,8

Tuulilahja / Virve Erkkilä 64,9

Jonnan Helmi / Helena Horila 67,8

Vassita / Heikki Laine 57,1

Tixrelli / Matti Lammela 59,5

Hissun Urho / Juha Jokinen 59,5

väliajat: 57,5-58-55-55,5

SARJA 1.45

Neiti Formula / Virve Erkkilä 45,5

Kapteeni Koukku / Riina Rintanen 46,0

Turkkala / Raila Järvi 47,7

Herttuan Herra / Liisa Nummi 46,7

Ukon Usko / Teemu Toroska 46,7

Fanny Vice / Johanna Sianoja 46,4

Alws reasonable / Katriina Mattila 46,3

Maininki / Aki Bly 46,6

Timon Tähti / Helena Horila 45,9

väliajat: 46-46,5-44-43 

SARJA 1.35

Ocean Way / Teemu Toroska 35,6

Y.P Son / Minna Yli-Parri 35,7

Disco Inferno / Janne Ranta-Krenkku 36,0

Kiss Of Judas Boogie / Johanna Sianoja 36,3

väliajat:36-36-34-34


11.8. 

SARJA 2.00

Eben Fighter / Peppi Paakkonen 60,8

Vilin Tuulahdus / Jere Kiveinen 61,3

Vähäkoo pokaali / Teemu Toroska 64,2

Vassita / Heikki Laine 60,5

Kilahdus / Matti Lammela 61,9

Jonnan Helmi / Helena Horila 68,2

Mufasa Pouz / Liisa Lanki 60,5

väliajat: 67-65-57-54,5

SARJA 1.40 

Taikatoivo / Heikki Laine 45,4

Metku Maikki / Timo Kalli 40,7

Virkun Vikkelä / Martti Hämäläinen 40,9

Liberace / Sirpa Levonmaa 41,0

Kiss Of Judas Boogie / Johanna Sianoja 41,3

48-43-40-37

SARJA 1.30 

Ocean Way /Jere Kiveinen 35,6

Primus Quo Vadis / Kari Puosi 33,8

Empere's Black/ Iikka Mäkipere 34,1

Miami Maestro / Liisa Nummi 33,6

Castano / Heini Koivusaari 31,5 keltainen kortti


4.8. 

SARJA PONIT

Alexandra Flangen / Wilma Nordlund4.12,9

Golden Wilds Monster / Lempi Mattila 3.13.5

SARJA 1.50

Landen Sulo / Rami Mäenpää 55,6

LA Vegetalienne / Heikki Laine 55,3

väliajat: 58,5-57,5-54-52,5

SARJA 1.40 

Don't Give Up / Johanna Sianoja 44,1

Alws Reasonable / Katriina Mattila 45,5

Apilan Muisto / Raila Järvi 42,9

Virkun Vikkelä / Martti Hämäläinen 43,6

Metkumaikki / Timo Kalli 42,4

väliajat: 43-43-44-39,5

SARJA 1.35

Lunatica / Teemu Toroska 35,0

Ocean Way / Jere Kiveinen 35,0

väliajat: 33-34,5-36-35

SARJA 1.25 

Tajs ambassador / Johanna Sianoja 27,8

Primus quo vadis / Jere Kiveinen 28,3

Cold Hard Win / Timo Saarikko 28,0

Coastal Diva / Esa Ylilammi 28,1

Amilakvari / Minna Rampa 28,5

Lexerna / Mika Rantala 30,2

Beaty Erin / Henri Uusi-Marttila 28,7

väliajat: 22-25-34-25

21.7.

SARJA PONIT 

Ponikujan Bosse / Julianna Salomaa 3.41,9

Korpral Sandstorm / Heidi Vuori 3.09,3

Vappu Gilda / Milka Karonen 3.08,9

SARJA 1.50

Landen Sulo / Rami Mäenpää 54,9

Alws Reasonable / Katriina Mattila 54,7

Unnon Usko / Teemu Toroska 55,3

väliajat: 65-60-50-48

SARJA 1.40 

Ocean Way / Teemu Toroska 40,4

Taikatoivo / Aimo Karpalisto 42,8

Metku Maikki / Timo Kalli 39,8

44-41-38,5-37

SARJA 1.25

Primus Quo Vadis / Kari Puosi 27,0

Lexerna / Teemu Toroska 29,5

Coastal Diva / Esa Ylilammi 26,8

Unto Masterpiece / Tomi Ojanen 26,4

väliajat: 30-26-27,5-24

13.7.

SARJA 2.00 

Vassita/ Heikki Laine 61,0

Kilahdus / Matti Lammela 61,1

Vähäkoopokaali / 69,3

Min Bi boy / Rami Mäenpää 61,4

väliajat: 61-60-60-58

SARJA 1.45

Kapteeni Koukku / Raila Järvi 44,6

Neiti / Formula / Virve Erkkilä 45,0

Maininki / Aki Bly 44,8

Metku Maikki / Timo Kalli 44,5

Landen Sulo / Rami Mäenpää 45,4

Brassic / Teijo Granath 45,1

väliajat: 46-46-43,5-47

SARJA 1.25

Cold Hard Win / Heikki Laine 26,6

Salatiel / Minna Rampa 26,2

Unto masterpeace 26,0

väliajat: 22-26-26-23

Bwt Ellosbank / Eveliina Sarismala K monte

7.7.

SARJA 2.00

Jonnan Loiste / Helena Horila 57,4

Kilahdus / Matti Lammela 57,2

Touko Ruusu / Jere Kiveinen 59,0

väliajat: 57-57-58-57

SARJA 1..45

Kapteeni Koukku / Raila Järvi 47,5

Neiti Formula / Virve Erkkilä 47,7

Maininki / Aki Bly 47,4

Lionel / Esa Ylilammi 47,1

väliajat: 55-39-45-45

SARJA 1.35 

Alws Eager / Johanna Sianoja 36,8

Siporinko / Päivi Miettinen 36,9

väliajat:40,5-38-33,5-35

SARJA 1.25 

Coastal Viva / Esa Ylilammi 27,0

Bob Spirit / Timo Saarikko 26,8

Just a star koks / Liisa Lanki 26,9 

väliajat: 24-26-27-28,5


30.6.

SARJA 2.00 

Naskalin Veikko / Johanna Sianoja 60,8

väliajat: 66-62-57,5-60

SARJA 1.40

Valkea Unelma / Virve Erkkilä 39,2

Lammin Matias / Minna Rampa 39,2

Evenbettereverwood / Jouni Myllyharju 41,7

Konrad / Milla Leino 38,9

väliajat: 39,5-39-40-37

SARJA 1.30 

Just a star kokos / Liisa Lanki 30,3

Liberace / Teemu Toroska 30,3

Hola Alejandhro / Jouni Myllyharju 30,3

väliajat 29-30-28,5-29

21.6.

SARJA Ponit 

Korpral's sweet dream / Annika Tamminen 2.48

SARJA 1.50

Landen Sulo / Rami Mäenpää 55

Susun Salmari / Annika Tamminen 55

Herttuan Herra / Liisa Nummi54,7

Little Martha / Pasi Teini 54,7

väliajat:54-57-53-51,5

SARJA 1.40 

Lunatica / Teemu Toroska 37

Rossan Vilima / Heikki Laine 51

Fraasi / Jussi Miettinen 36,7

Konrad / Milla Leino 37

Don't Give Up / Johanna Sianoja 36,7 

Laurilan Helmi / Tomi Ojanen 36,7

väliajat: 37-39-35-34

SARJA 1.30 

Laurila's Imanuel / Tomi Ojanen 32

Brassic / Teijo Granat 32,9

väliajat:36-33-30-30








9.6.

SARJA 2.00 

Kilahdus / Matti Lammela 62

Sepän Plikka / Päivi Miettinen 61,1

Jonnan Loiste / Helena Horila 60,7

Passita / Heikki Laine 60,9

Puumaan Miko / Kari Puosi 88,6

Vähäkoo Pokaali / Tomi Ojanen 88,3

Naskalin Veikko / Johanna Sianoja 61,4

Be Boy / Rami Mäenpää 76,5

väliajat: 62-61-60-57

SARJA 1.45 

Santakuopan Kunkku / Teemu Toroska 42,3

Maininki / Aki Bly 42,1

Miss Fiiling / Ville Grönstrand 41,7

Hugo Hermanni / Rami Mäenpää 42,3

Taikatoivo / Jere Kiveinen 42,1

väliajat: 46-42-41-39

SARJA 1.35

Coastal Diva / Esa Ylilammi 34,1

Forrest Shine / Tuija Aro 34,4

Y.P. Son/ Minna Yli-Parri 34,5

Empere's Black / Iikka Mäkipere 34,7

Fraasi / Jussi Miettinen 34,2

väliajat: 33-36-34-32

SARJA 1.25

Ramon West / Hennry Salminen 24,8

Coastal Gangster / Esa Ylilammi 24,5

Laurila's Gimli / Teemu Toroska 25,1

April Star Step / Anniina Lindfors 29,7

Bob Spirit / Tomi Ojanen 25,0

Cold Hard Jade / Heikki Laine 25,3

Bally T.N. / Toni Multanen 24,6

Cold Hard Win / Ilkka Salo 25,3

väliajat: 28-27-23-21,5

2.6. 

SARJA 2.00

Vassita / Heikki Laine 68,1

Jonnan Loiste / Helena Horila 69,0

väliajat: 62-67-70-69

SARJA 1.40

Soman Sirius / Martti Hämäläinen 42,1

Vetree / Jukka Lahtinen 43,3

Lunatica / Teemu Toroska 43,0

Aamun Kimallus / Reijo Oksanen 42,3

väliajat: 48,5-45-37-41


26.5.

SARJA PONIT

Rakic / Erin Mattila 3.09

Litlle Dreampik / Venla 3.06

Pimordar / Jenny Suomela 2.28

Algunnens Mike / Lempi Mattila 3.07

SARJA 1.50

Bally tn / Toni Multanen 53

Neiti Formula / Virve Erkkilä 52,8

Hiilikka / JOhanna Sianoja 55,2

Alws Reasonable / Katriina Mattila 53,3

Herttuan Herra / Liisa Nummi 52,8

Bella Roosa / Jorma Ketola 62,3

väliajat: 60-53-5-49,5-47

SARJA 1.40

Ocean Way / Jere Kiveinen 44

Renoo / Martti Hämäläinen 43,2

Harjan Coria / Pertti Ketola 43,4

Fraasi / jussi Miettinen 43,7

Luna Tika / Teemu Toroska 44,6

Apilan Muisto / Ilkka Salo 43,5

Valkea Unelma / Virve Erkkilä 45,4  (monte)

väliajat:48-46,5-42-38

 



19.5. 

SARJA PONIT

Rakic / Lempi Mattila 3.15,6

SARJA 1.50 

Bella Roosa / Jorma Ketola 50,6

väliajat:54-52-50-47,5

SARJA 1.40 

Lunatica / Teemu Toroska 39,2

Apilan Muisto / Ilkka Salo 39,4

Soman Sirius / Martti Hämäläinen 39,4

Vetree / Jukka Lahtinen 43,4

Lumi Oliver / Rami Kangas 42,0

In ain't no quitter / Liisa Nummi 39,6

väliajat: 43-41-37-37

SARJA 1.25

Our Lexa / Jere Kiveinen 24,6

Just a star koks / Liisa Lanki 25,6

Empere's Black / Aki Bly 26,0

Empere's Timo / Iikka Mäkipere 25,3

Orzo / Jelena Tsezaks 30,5

Don't Say Nay / Minna Rampa 25,0

Heavy Secret / Matti Lammela 24,8

Lexerna / Teemu Toroska   K

väliajat: 27-26-22-25


12.5.

SARJA 2.00

Sissin Sampo / Elina Oksanen  63,7

Nevan Carisma / Timo Gardemeister 64,1

Varjona / Reijo Oksanen 73,3

Hiilikka / Johanna Sianoja 63,7

Bella Roosa/ Jorma Ketola 63,7

väliajat: 64-63-64-63

SARJA 1.30 

Viva´s Jackpot /Teemu Toroska  30,8

Gold Hard Win / Heikki Laine   30,8

väliajat: 34,5-31-30-31





5.5.

SARJA 2.00

Costinko / Jussi Miettinen  60,2

Revontulen Farssi / Minna Rampa 59,9

Varjona / Reijo Oksanen  67,3

Bella Roosa / Jorrma Ketola  60,3

väliajat: 64-66-56-55

SARJA 1.45

Hugo Hermanni / Rami Mäenpää 47,8

Ukon Usko / Teemu Toroska 48,1

Miss Fiiling / Ville Grönstrand 47,8

50-50,5-49,5-40

SARJA 1.35 

Sissin Sampo / Reijo Oksanen 37,8

Vilunkipinä / Heikki Laine 40,1

väliajat: 42,5-39,5-36-35

SARJA 1.25 

Empere's Timo / Jere Kiveinen 24,8 

It's a Boy / Johanna Sianoja 27,9

Alws Hope / Aki Bly 25,3

Belle Primavera / Teemu Toroska 25,0

väliajat: 28-26-23,5-23 









SARJA 1.40

Vegetarienne / Teemu Toroska 40,5

Vetree / Jukka Lahtinen 41,2

Apilan muisto / Iida Leino 41,9

Barconny / Jelena Tsezaks 40,5

Laurila´s Lord / Heidi Torsti 56,2

väliajat: 42-41-40-39





SARJA 1.50

Ukon Usko / Teemu Toroska 51,1

Unnon Usko / Jere Kiveinen 51,3

väliajat: 51-50-50-51,5

SARJA 1.40

Vegetarienne / Heikki Laine 39,6

Litlle Martha / Jere Kiveinen 39,9

Vetree / Jukka Lahtinen 44,0

Be Boy / Rami Mäenpää 40,3

Mufasa Pouz / Liisa Lanki 40,5

väliajat:45,5-42,5-38,5-35

SARJA 1.35

Fanny Vice / Johanna Sianoja 38,7

Ocen Way / Jere Kiveinen 38,3

Disco Inferne / Janne Ranta-Krenkku 38,3

Shiny Rose / Rami Mäenpää 38,7

väliajat: 47-42-34,5-36,5



SARJA 1.50 

Davy Jones / Tiina Routalammi 48,1

väliajat: 56-53-45-43,5

SARJA 1.45 

Maininki / Aki Bly 47,4

Bi Boy / Rami Mäenpää 47,7

Mufasa Pouz / Liisa Lanki 47,4

väliajat: 49-48-46,5-46

SARJA 1.30

Bambi Ride / TeijoGranath 28,4

Barconny / Liisa Lanki 32,7

Fanny Vice / Katriina Mattila32,7

väliajat: 30-30-26,5-28










SARJA 1.50

Unnon Usko / Jere Kiveinen 49,2

Ukon Usko / Teemu Toroska 49,3

Huivin Huima / 49,6

väliajat: 51-51-47-49

SARJA 1.40

Vegetarienne / Heikki Laine 39,6

Bambi Ride / Teijo Granath 39,6

Kretonki / Jere Kiveinen 40,2

Alws Reasonable 39,8

väliajat: 41-41-41-35,5

SARJA 1.30 

R.R. Angel / Esa Ylilammi 31,0

Primus Quo Vadis / Jere Kiveinen 31,3

Barconny / Liisa Lanki 34,6

Frozen Hunter / Jelena Tsezaks 31,0

Lunatica /Teemu Toroska 31,5

Kissofjudasboogie / Johanna Sianoja 31,9

väliajat: 29,5-28-34-29,5











SARJA 1.50

Varryam / Jelena Tsezaks 51,0

Unnon Usko / Jere Kiveinen 50,9

Davy Jones / Tiina Routalammi 51,9

väliajat: 53-52-48-50

SARJA 1.40

Taikatoivo / Heikki Laine 41,7

Timon Tähti / Helena Horila 41,5

Bumbyride / Teijo Granath 41,3

Barconny / Jelena Tsezaks 41,1

Bi Boy / Rami Mäenpää 44,6

Don´t Give up / Johanna Sianoja 41,2

väliajat: 45-43-40-39

SARJA 1.35

Tuulan Vilitär / Heikki Laine 32,0

Liberace / Sirpa Levonmaa 32,0

Ocean Way / Jere Kiveinen 32,9

Shiny Rose / Rami Mäenpää 32,7

väliajat: 32-32-32-33

SARJA 1.25

Primus Quo Vadis / Jere Kiveinen 25,7

Cold Hard Win / Timo Saarikko 26,0

Mountain st Leo / Kari Puosi 26,0

Mr Golden Boy / Taisto Manner 34,6

Forest Shine / Tuija Aro 25,7

väliajat: 23-26-26-23,5 


SARJA 1.50 

Eben Fighter / Peppi Paakkonen 50,1

Unnon Usko / Teemu Toroska 50,0

Landen Sulo / Rami Mäenpää 50,3

Varryam / Jelena Tsezaks 50,6

Mufasa Pouz / Liisa Lanki 49,8

väliajat: 52-51,5-46,7-48

SARJA 1.40

Fabric Origin / Erica Salonen 39,9

La Vegetarienne / Heikki Laine 41,2

Lammin Matias / Helena Horila 40,8

Give Me Up / Johanna Sianoja 40,3

Barconny / Liisa Lanki 39,8

Agayasn / Jelena Tsezaks 40,0

Shiny Rose / Rami Mäenpää 40,2

väliajat: 44-44-35-35

SARJA 1.30

Whilma Wilson / Minna Rampa 30,0

Empere's black / Iikka Mäkipere 30,4

Mr Golden Boy / Taisto Manner 30,1

Laurila's Gimli / Teemu Toroska 30,5

Miragtion / Reetta Isotalo 302

Forrest Shine / Tuija Aro 30,2

väliajat: 30-31-29,5-28

SARJA 1.25 

Primus Quo Vadis / Heikki Laine 25,3

Lexerna Mika Rantala 25,7

Mountain st Leo / Kari Puosi 25,4

väliajat: 30-29-24-19,5


SARJA 1.50 

Be boy / Rami Mäenpää 50,7

Hiilikka / JOhanna Sianoja 51,2

Varryam / Jelena Tsezaks 50,7

väliajat: 59,5-55-47-45

SARJA 1.45 

Ukon Usko / Jere Kiveinen 46,4

Neiti Formula / Virve Erkkilä 45.8

Teijan Romeo / Ari Viander 50,0

Landen Sulo / Rami Mäenpää 47,0

Herttuan Herra / Liisa Nummi 46,0

Bumbyride / Teijo Granath 46,0

Alws Reasonable / Katriina Mattila 46,4

Fanny Vice / Johanna Sianoja 46,4

Maininki / Aki Bly 45,8

Barconny / Liisa Lanki 45,8

väliajat: 50-48-43,5-42,5

SARJA 1.25 

ountain st Leo / Kari Puosi 28,4

Just a star koks / Jelena Tsezaks 29,5

Laurila's Gertrude Juha-Pekka Saarinen 28,4

Lexerna / Mika Rantala 29,0

Cold Hard Win / Timo Saarikko 28,5

väliajat: 34-33-26-21,5

SARJA 2.00 

Kilahdus / Matti Lammela 62,5

Natunen / Henri Uusi Marttila 62,7

Tuulilahja / Virve Erkkilä 64,2

Bi Boy / Rami Mäenpää 62,5

Vassita / Heikki Laine 71,7

Puumaan Miko/ Timo Saarikko 67,9

Hietaranna Romeo / Alina Myllymäki 71,9

väliajat: 64-62-63-61,5

SARJA 1.45 

Ukon Usko / Teemu Toroska 45,1

Neiti Formula / Virve Erkkilä 45,9

Teijan Roomeo / Ari Viander 45,9

Unnon Usko / Jere Kiveinen 49,8

Timon Tähti / Helena Horila 49,0

Herttuan Herra / Liisa Nummi 45,3

Maininki / Aki BLy 45,3

Veran Vilho / Tauno Mäenpää 45,1

väliajat: 51-47-40-43 

SARJA 1.30

Alws Eager / Katriina Mattila 29,2

Alws Hope / Johanna Sianoja 28,2

Coastal Gangster / Esa Ylilammi 28,2

Miami Maestro / Liisa Nummi 28,5

Mister Golden Boy / Taisto manner 37,4

Laurila's Galypso / Tomi Ojanen 28,2

väliajat: 28-28-30,5-26,5




SARJA 2.00

Eben fighter / Peppi Paakkonen 62,0

66-63-60-61

SARJA 1.45

Ukon Usko / Teemu Toroska 46,1

Neiti Formula / Virve Erkkilä 46,3

Maininki / Aki Bly 46,3

väliajat:51,5-47,5-43-46,5

SARJA 1.30

Heart Beat Vice / Heidi Vuori 28,7

Empere's Black / Aki Bly 28,3

Liberace / Sirpa Levonmaa 28,3

Empere's Timo / Iikka Mäkipere 29,0

Laurila's Kalypso 28,3

Whilma Wilsson / Minna Rampa 28,5

väliajat: 25-27-27-29




  

SARJA 1.50 

Huivin huima / Rami Mäenpää 54,1

Jonnan Loiste / Helena Horila 54,5

Turkkala / Raila Järvi 53,9

väliajat: 56-53-54-55

SARJA 1.40 

Taikatoivo / Heikki Laine 43,0

Mr Golden Boy / Taisto Manner 40,7(Kelt. kortti)

Lionel / Esa Ylilammi 40,7(Kelt. kortti)

väliajat: 46-44-40-32

SARJA 1.30

Liberace / Sirpa Levonmaa 30,5

Empere's Black / Iikka Mäkipere 30,6

Heavy Secret / Matti Lammela 30,8

Selanne / Mikko Haavisto 30,8

Forest Shine / Tuija Aro 30,9

väliajat: 29-29-29-30





SARJA 1.50

Hiilikka / Johanna Sianoja 49.3

Landen Sulo / Rami Mäenpää 49,6

Unnon Usko / Jere Kiveinen 49,8

Ukon Usko / Teemu Toroska 49,6

väliajat:47,5-48-51-48,5

SARJA 1.50 

Unnon Usko / Jere Kiveinen 52,2

Hiilikka / Johanna Sianoja 51,4

Landen Sulo / Rami Mäenpää 52,5

väliajat: 52,5-51-51-52,5

SARJA 1.40 

Laurila's Gimli / Teemu Toroska 43,2

Närvänä / Elina Sipilä 50,7

väliajat: 55-49-39,5-35

SARJA 1.30

Unto Masterpeace / Tomi Ojanen 30,2

Primus Quo Vadis / Jere Kiveinen 31,3

Coastal Gangster / Esa Ylilammi 30,4

obi Corillo / Teijo Granath 30,4

Grainfield Victor / Teemu Toroska 30,8

väliajat: 33-31-29-28,5


SARJA 1.35

Lunatica / Teemu Toroska 35,9

Forest Sign / Tuija Aro 35,8

Siporinko / Päivi Miettinen 36,2

väliajat: 35-36-35-35

SARJA 1.25

Bob Spirit / Heikki Laine 25,7

Cold Hard Jade / Tomi Ojanen 25,7

väliajat: 24,5-27-25-23,5


SARJA 2.00

Vilin Tuulahdus /  Heikki Laine 61

Sepän Plikka / Päivi Miettinen 61,4

Foxituuli / Katri Lehtimäki 61,4

Naskalin Veikko / Johanna sianoja 61

Puumaan Miko / Timo Saarikko 82

Vähäkoo Pokaali / Tomi Ojanen 77,7

Vikken Eemeli / Pasi Teini 61,7

väliajat: 64-64-59-56

SARJA 1.45

Hiilikka / Johanna Sianoja 49,9

Maininki / Aki Bly47,5

R.R. Palma / Erkki Aro 47,8

Veran Vilho / Rami Mäenpää 47,9

väliajat:49-49-44,5-46,5

SARJA 1.35

Forest Shine / Tuija Aro 38

Coastal Diva / Esa Ylilammi 40 

Laurila's Gimli / Teemu Toroska 37,8 

Siporinko / Jussi Miettinen 37,5

väliajat:39,5-39,5-34,5-37

SARJA 1.25

Bob Spirit / Petri tuokkola 29,4

Coastal Gangster / Esa Ylilammi 29,1

Primus Quo Vadis / Kari Puosi 29,7

Coastal Jet / Rami Mäenpää29,4

Cold hard win / Heikki Laine  29,4

Cold Hard Jade / Tomi ojanen 29,1

Empere's Timo / Iikka Mäkipere 30

Belle Primavera / Teemu Toroska 29,7

väliajat: 31-32-30-21

SARJA 1.50

Hiilikka / Johanna Sianoja 52,4

Unnon usko / Jere Kiveinen 54,9

väliajat: 53-52-51-53

SARJA 1.40

Harjan Coria / Pertti Ketola 40,0

Farssin Lohtu / Ville Grönstrand 40,6

Brassic / Teijo Granat 40,0

Siporinko / Jussi Miettinen 39,9

Laurilan Helmi / Tomi Ojanen 42,0

Apilan Muisto / Ilkka Salo 39,9

Ocean Way / Jere Kieinen 41,7

Lunatica / Teemu Toroska 40,0

In ain't no quitter / Liisa Nummi 39,9

väliajat:42-40-40-37

SARJA 1.30

Primus Quo vadis/ Kari Puosi 31,0

Coastal jet / Esa Ylilammi 30,8

Diamant Rouge / Liisa Nummi 30,6

Maggie Mccool / JOhanna Sianoja 31,0

Alws Eager / Katariina Mattila 31,3

Salatiel / Minna Rampa 30,8

Laurila's Imanuel / Tomi Ojanen 30,6

Vikens Ultra / Marie-Helen Jahnsson 31,1 monte

väliajat: 30-30-30,5-30,5











SARJA 1.45

Taikatoivo / Teemu Toroska 48,9

väliajat: 51-50-46,5-48,5

SARJA 1.30

Primus quo vadis / Kari Puosi 29,0

Bally TN / Toni Multanen 29,0

Empere's Black / Iikka Mäkipere 31,6

Appolina / Teijo Talus 31,3

Belle Primavera / Teemu Toroska 29,1

Salatiel / Minna Rampa 29,4

väliajat: 28,5-30-30-24


SARJA 2.00

Vassita / Heikki Laine 62,8

Vähäkoo Pokaali / Tomi Ojanen 90

Naskalin Veikko / Johanna Sianoja 75

Unnon Usko / Jere Kiveinen 62,6

väliajat: 62-70-60-59,5

SARJA 1.45

Santakuopan Kunkku / Teemu Toroska 45,9

HUgo Hermanni / Rami Mäenpää 46,2

Maininki / Aki Bly 46

Kapteeni Koukku 47,6

Taikatoivo / jere Kiveinen 45,9

väliajat:46-46-46-44

SARJA 1.35

Grainfield Victor / Timo Saarikko 37,2

väliajat: 38,5-37,5-34-37

SARJA 1.30

Alws Eager / Johanna Sianoja 30,5

Our Lexa / Teemu Toroska 30,9

Cold Hard Win / Heikki Laine 30,7

Madam Saigon / Liisa Nummi 31,2

väliajat: 30,5-32-30,5-32

SARJA 1.25

Belle Primavera / Teemu toroska 24,3

väliajat: 24,5-25-24,5-24


SARJA .2.00

Unnon Usko / Jere Kiveinen 61,9

Hiilikka /Johanna Sianoja 62,5

Tixrelli / Matti Lammela 66,8

Jonnan Loiste / Helena Horila 64,6

väliajat: 68-64-60-59,5

SARJA 1.45

Maininki / Aki Bly 46,5

Evenbettereverwood / Jouni Myllyharju 46,3

Ocean Way / Jere Kiveinen 46,8

väliajat: 49-47-45-45,5

SARJA 1.30

Alws Eager / Johanna Sianoja 32,1

La Masse monetaire / Jouni Myllyharju 29,0 Keltainen kortti

Explosive secret / Juha Jokinen 29,0  Keltainen kortti

Diamant rouge / Liisa Nummi 29,2

Free with money / Rami Kangas 30,8

Blue Pine Tenor / Tuija Aro 29,5 monte

Cold Hard Win / Heikki Laine 28,8 Keltainen kortti

väliajat: 33-33-27-21,5






SARJA 1.50

Evenbettereverwood / Jouni Myllyharju 51,2

väliajat: 60-55-44,5-46

SARJA 1.40

Veran Vilho / Tauno Mäenpää 43,6

Diamant Rouge / Liisa Nummi 43,8

Liito Rols / Heikki Laine 44,0

Kiss of judas boogie / Johanna Sianoja 49,3

väliajat: 51,5-47,5-40-39

SARJA 1.25

Red Hot Tap Dancer / Jouni Myllyharju 27,3

Lexerna / Teemu Toroska 27,5

Heavy Secret / Matti Lammela 27,7 

väliajat: 32-30-27-22


SARJA 1.50

Landen sulo / Rami Mäenpää 49,0

Neiti Formula / Virve Erkkilä  48,7

Renoo / Jussi Miettinen 48,8

54,5-51-47,5-45,5

SARJA 1.40 

Apilan Muisto / Tomi Ojanen 39,9

Santakuopan Kunkku / Teemu Toroska 40,6

Taikatoivo / Jere Kiveinen 45,3

Farssin Lohtu / Ville Grönstrand 42,1

Maininki / Aki Bly 40,7

Vetree / Jukka Lahtinen 48,1

Liito Rols / Heikki Laine 42,8

Poken Roope / Susanna Visuri 40,2 (monte)

väliajat: 44-41,5-40-39

SARJA 1.30 

Unto masterpiece / Tomi Ojanen 30,8

Empere's Black / Jere Kiveinen 30,8

Lexerna / Mika Rantala 30,8

väliajat: 31-32-28-29,5