Tulokset


HUOM! Jos katsot tuloksia puhelimella, niin käännä näyttö vaakasuuntaan, jolloin näkyviin tulevat molemmat sarakkeet.

2021:  

23.9.

SARJA 1.50

Grainfield Victor / Timo Saarikko 52,4

Maininki / Aki Bly 52,5

väliajat: 56-52-51-52

SARJA 1.30

Empere´s Lily / Iikka Mäkipere 29,9

Don´t Say Nay / Aki Bly 30,1

Alws Laudatur / Johanna Sianoja 29,7

väliajat: 31-30-30-27

16.9. 

SARJA 2.00 

Neiti Formula / Virve Vuohijoki 60,0

Tuikun Taika / Aki Bly 67,0

Harjan Coria / Ilkka Jahnsson 60,2

väliajat: 60-60-62-57

SARJA 1.35

Vilunkipinä / Timo Saarikko 36,5

Rannan Elviira / Tomi Ojanen 36,7

Coastal Riva / Esa Ylilammi 36,5

Naskalin Helmi / Johanna Sianoja 37,0

Champagne on Air / Nina Ossberg 44,2

Aale / Saarinen 43,5 monte

väliajat: 38,5-36-36,5-35,5

SARJA 1.25 

Rim Bay Orchid / MInna Rampa 25,7 

Coastal Jet / Esa Ylilammi 26,1

Secret Matias / Markku Tuokkola 25,5

Hot Baked / Jaana Voutilainen 25,6

Wiba's Jackpot / Raila Järvi 26,3

Selanne / Mikko Haavisto 26,0

Lovely Secret / Juha Jokinen 25,9

väliajat: 27-29-25-19,5

9.9.

SARJA PONIT 

Korpral Dynamite / Julianna Salomaa 2.35,8

 SARJA 1.45

Vietävän Viesker / Raimo Mikola 45,5

Hekso / Erkki Aro 45,8

Maininki / Aki Bly 45,6

väliajat: 46,5-45-44,5-45

SARJA 1.35 

Alws Hope / Johanna Sianoja 38,0

Kissofjudas Boogie / Aki Bly 38,3

väliajat: 39-39-38-36

SARJA 1.30 

Carro Crowe / Peppi Paakkonen 30,0

Empere's Lily / Iikka Mäkipere 29,8

Salatiel / Minna Rampa 30,3

Selanne / Mikko Haavisto 30,1

Wiba's Jackpot / Raila Järvi 30,3

Meadow Devil / Aki Bly 30,6

Ganuela Boko / Susanna Visuri 30,6  monte

väliajat: 29-30-30-29,5

2.9.

SARJA PONIT

Hietarannan Romeo / Alina Myllymäki 2.14,0

HIetarannan Jonatan / Nelly Teini 2.15,5 monte

SARJA 1.50

Kapteeni Koukku / Raila Järvi 48,9

Grainfield Victor / Timo Saarikko 46,9 -5p

väliajat: 47-44-50-47,5

SARJA 1.35

Tuulan Vilitär / Heikki Laine 34,8

Empere's Timo/ Iikka Mäkipere 33,9

Kissofjudas Boogie / Aki Bly 34,2

Alws Hope / Katariina Mattila 34,5

Wiba's Jackpot / Jouni Nummi 34,0

Coastal Viva / Esa Ylilammi 34,6

Carro Crowe / Peppi Paakkonen 34,3

väliajat: 32-33-34,5-33

SARJA 1.25 

Coastal Jet / Esa Ylilammi 25,8

Leonore Crown / Jouni Kivelä 25,5

Meadow Devil / Aki Bly 26,0

Really love / Pasi Tini 25,8

Shiny Rose / Jouni Nummi 30,4

Amazing Cruise / Susanna Visuri 25,5 monte 

väliajat: 24,5-25-27-23

26.8.

SARJA PONIT

Maxius / Alina Myllymäki 2.42,4

SARJA 1.50

Lavilan Leo / Tomi Ojanen 50,0

Villerinna / Jouni Nummi 48,9 kelt.kortti

Sundsvik Raine / Liisa Nummi 49,0 kelt.kortti

Harjan Coria / Ilkka Jahnsson 49,8

Maininki / Aki Bly 49,5

Grainfield Victor / Timo Saarikko 49,3

väliajat: 43-46-50-50

SARJA 1.35 

Expensive Everwood / Jouni Myllyharju 34,5

Tuulan Vilitär / Heikki Laine 35,4

Belle Primavera / Temu Toroska 34,9

Unelmako / Liisa Nummi 34,7

Salatiel / Minna Rampa 35,6

väliajat: 40,5-38-30-31

SARJA 1.25 

Extreme Axel / Jouni nummi 37,6

Cold Hard Win / Heikki Laine 24,8

Secret Matias / Markku Tuokkola 24,8

Grainfield Boss / Ville Grönstrand 23,7

Stoneisle Tamasin / Teemu Toroska 24,0

Sundsvik Saigon / Liisa Nummi 24,0

Sedelpressen / Ilkka Salo 24,0

väliajat: 30-27-20-20,5

19.8.

SARJA 2.00

Metku Liina / Timo Kalli 59,4 

Huivin Huima / Anita Mettovaara 62,6

Revontulen Kaipaus / Minna Rampa 64,8

väliajat: 64-62-54-59,5

SARJA 1.45

Laurilan Helmi / Tomi Ojanen 42,0

R.R. Palma / Erkki Aro 42,1

Suomisonaatti / Hannu Suoniemi 45,1

Santakuopan Kunkku / TeemuToroska 42.8

Coastal Griminal / Esa Ylilammi 43,0

Maininki / Aki Bly 42,7

väliajat: 44-41-40,5-44

SARJA 1.25

Tiara C.D. / Ilkka Salo 25,9

Coastal Jet / esa Ylilammi 26,2

Empere's Lily / Iikka Mäkipere 26,3

Belle Primavera / Teemu Toroska 25,9

väliajat: 28-26,5-23,5-23

12.8.

SARJA PONIT

Vappu Gilda / Emilia Ritakallio 2.44,9

Estelle Tell / Julia Junnila 2.32,1

SARJA 1.50

Laurilan Leo / Tomi Ojanen 51,2

Natunen / Peppi Paakkonen 51,4

Suomi Sonaatti / Hannu Suoniemi 51,5 

Alws Hope / Aki Bly 51,9

Kissofjudas Boogie / Johanna Suoniemi 51,7

Power Cat / Jere Kiveinen 51,1

väliajat: 52,5-50,5-51-52

SARJA 1.40

Veeran Vire / Jouko Kruus 41,7

Coastal Diva  Esa Ylilammi 42,0

Rannan Elviira / Tomi Ojanen 41,8

väliajat: 46,5-43-41-38

SARJA 1.30

Leonora Grown / Jouni Kivelä 32,4

Coastal Jet / Esa Ylilammi 32,3

Belle Primavera / Teemu Toroska 32,4 

Don't Say Nay / Aki Bly 32,3

väliajat: 30-30-30-30,5




5.8. 

SARJA PONIT

Maxius / Alina Myllymäki 2.51,6

SARJA 1.50 

Suomisonaatti / Hannu Suoniemi 48,8 kelt.kortti

Taikatalon Voima / Pasi Teini 53,4

Kapteeni Koukku / Raila Järvi 50,0

Turkkala / Riina Rintanen 50,2

Farssin Lohtu / Ville Grönstrand 48,7 kelt.kortti

Herttuan Herra / Jouni Nummi 54,1

Kiss Of Judas Boogie / Johanna Sianoja 49,3

väliajat: 50-50-48,5-43

SARJA 1.40 

Taikatoivo / Heikki Laine 42,0

Hekso / Erkki Aro 45,9

Rannan Elviira / Tomi Ojanen 41,2

Coastal Diva / Esa Ylilammi 41,6

Timppa / Jouni Nummi 46,7

Salatiel / Minna Rampa 40,9

väliajat: 48,5-43-38,5-38

SARJA 1.30

Really Love / Jere Kiveinen 30,0

Leonora Grown / Jouni Kivelä 30,4

Coastal Blue / Esa Ylilammi 29,9

Shiny Rose / Jouni Nummi 29,9

Explosive Secret / Matti Lammela 30,0

Belle Primavera / Teemu Toroska 30,0

Tiara C.D / M Hietanen 30,4

Don't Say Nay / Aki Bly 30,7

väliajat: 31-32-27-27

 

30.7.

SARJA PONIT

Litlle Darling / Jenny Suomela 2.26

Maxius / Alina Myllymäki 2.51,6

Zincko / Eerika Salonen 2.39,1

SARJA 1.50

Champagne on air / Nina Osberg 51,3

Alws Hope / Johanna Sianoja 51,3

väliajat: 60-52-45-53,5

SARJA 1.40

Timon Tähti / Helena Horila 41,9

R.R. Palma / Erkki Aro 41,8

Rannan Elviira / Tomi Ojanen 42,0

väliajat: 43-42-40-41

SARJA 1.30

Please Jingle / Liisa Nummi 28,8

Moira Maguire / Esa Rosenval 29,0

Eleonora Grown / Jouni Kivelä 29,2

Explosive Secret / Matti Lammela 29,2

Belle Primavera / Teemu Toroska 29,0

Liberace / Sirpa Levonmaa 28,8

Miragtion / Urpo Nummi 29,0

Don't Say Nay / Aki Bly 29,6

31-30-29-25 

VAPAA VAUHTI

Lovely Secret / Matti Lammela 21,8

Selanne / Mikko Haavisto 22,1

Magic Monroe / Teemu Toroska 22,0

Secret Matias / Heikki Laine 22,4

väliajat: 24-24-22-16

22.7.

SARJA PONIT 

Little Darling / Jenny Suomela 2.32

Corpral Dynamite / Julianna Salomaa 2.43

Golden Lion / Alina Myllymäki 2.15

SARJA 1.45 

Maininki / Aki Bly 44,7

Fraasi / Jussi Miettinen 44,5

Laurilan Helmi / Tomi Ojanen 45,2

Kipinöivä / Sebastian Longström 45,0'

Larvan Helga / Viivi Tuominen 44,7

Aliison / Teemu Toroska 44,7

väliajat: 47,5-46-43-43

SARJA 1.35

Expensive Everwood / Jouni Myllyharju 35,8

Belle Primavera / Teemu Toroska 35,6

Meadow Devil / Aki Bly 36,0

väliajat: 38-35-34,5-34





14.7.

SARJA 2.00

Herttuan Herra / Jouni Nummi 60,0

Suomi Sonaatti / Hannu Suoniemi 60,0

väliajat: 

SARJA 1.40

Turkkala / Raila Järvi 38,9

R.R. Palma / Erkki Aro 39,1

Eleonora Grown / Jouni Kivelä 40,0 

Veran Vilho / Tauno Mäenpää 39,0

Närvänä / Tuomo Ojanperä 39,8

Salatiel / Minna Rampa 39,3

väliajat: 40-39,5-40

SARJA 1.25 

BWT Ellosbank / Esa Ylilammi 24,3

Amazing Cruise / Susanna Visuri 24,3 monte

väliajat: 27-25,5-24

8.7.

SARJA PONIT

Yippee's Boomerang / Viivi Mäkijaakkola 3.20,5

Konstilan Cinderella / Julianna Salomaa 3.19,1

Rainbow Dash / Matias Koivulammi 3.17,8

Golden Lion / Alina Myllymäki 2.18,0

SARJA 1.50

Aliison / Jere Kiveinen 52,3

Naskalin Heppa / Johanna Sianoja 67,1

väliajat: 57-52-51-51,5

SARJA 1.40 

Taika Toivo / Heikki Laine 45,0

R.R. Palma / Erkki Aro 45,0

Eleonora Grown / Jouni Kivelä 44,6

Veran Vilho / Tauno Mäenpää 44,6

Timon Tähti / Helena Horila 45,1

Expensive Everwood / Jouni Myllyharju 44,6

Närvänä / Timo Saarikko 45,7

Carro Growe / Peppi Paakkonen 45,0

väliajat: 47-44-46-46

SARJA 1.25

Heybobarebob / Ellinoora Laurila 27,2

Boulder Pearl / Anniina Lindfors 23,9 -5p

HOt Baked / Jaana Voutilainen 24,6

Gold Hard Win / Heikki Laine 24,3

Our Lexa / Teemu Toroska 24,8

Merciles Cat / Jere Kiveinen 24,5

Laser Grain / Jukka Lahtinen 24,1

väliajat: 25-24-27-19

1.7.

SARJA PONIT

Tähtiö / Mika Koronen 3.25,3

Ponikujan Bosse / Juuli Aaltonen 3.34,3

Vappu Gilda / Elli Harjunmaa 3.20,0

SARJA 1.45

Maininki / Aki Bly 44,2

Hekso / Erkki Aro 44,3

Salatiel / Minna Rampa 44,5

SARJA 1.35

Mighty Kiss Kiss / Jouni Kivelä 34,0

Svans Heart / J Tsezaks 34,4

SARJA 1.25

BWT Ellosbank / Esa Ylilammi 25,5

Cold Hard Win / Heikki Laine 25,9

Excellent Secret Teemu Toroska 25,7

Sedelpressen / Ilkka Salo 26,0

Lovely Secret / Juha Jokinen 25,2

Selanne / Matti Lammela 25,3



24.6.

PONIT

Korpral Dynamite / Julianna Salomaa 2.55

Estelle Tell / Juuli Aaltonen 2.13,8

Golden Lion / Alina Myllymäki 2.14,5

SARJA 1.45

Maininki / Aki Bly 46,5

Salatiel / Minna Rampa 46,7

väliajat: 49-47-44-43

SARJA 1.35

Wiba's Jackpot / Jouni Nummi 36,5

Mighty Kiss Kiss / Jouni Kivelä 36,4

Belle Primavera / Teemu Toroska 36,7

väliajat: 35-37-32-39,5

SARJA 1.25 

Patriot Brady / Jouni Nummi  26,7

Finest Aurum / Teijo Granat 26,3

Rimbay Orchid / Minna Rampa 27,0

Secret Matias / Markku Tuokkola 26,1

BWT Ellospank / Eveliina Sarismaa 26,1

väliajat: 27-29-25-20,5

17.6.

Sarja 2.00

Naskalin Heppa / Johanna Sianoja 67,4

Lammin Matias / Sirpa Horila 59,7 -5p

Metku Liina / Timo Kalli 67,2

Miran Peetra / Laura Palo 68,4

Herttuan Herra / Jouni Nummi 59,7 -5p

Harjan Coria / Ilkka Jahnsson 60,0

Tuikun Taika / Aki Bly 66,1

väliajat: 62-62-60-54

SARJA 1.35

Tuulan Vilitär / Heikki Laine 36,3

Mighty Kiss Kiss / Jouni Kivelä 34,6

Shiny Rose / Jouni Nummi 34,4

Belle Primavera / Teemu Toroska 34,1

34-34-33-34

SARJA 1.25

BWT Ellosbank / Esa Ylilammi 22,1

Mama's Golden Girl / Jere Kiveinen 22,1

Diamant Noir / Jukka Lahtinen 23,0

Gold Hard Win / Heikki Laine 22,4

Heavy Secret / Matti Lammela 30,9

väliajat: 21-23-20-23

Stoneisle Tamasin / Teemu Toroska 22,8

Unelmako / Liisa Nummi K

Sig Sauer / Anniina Lindfors 23,2

Grainfield Emma / Minna Rampa 22,9

Selanne / Mikko Haavisto 24,0

Secret Matias / Markku Tuokkola 22,8

Boulder Pearl / Jari Leppäniemi 22,4

Mas Energy / Mikko Kalli 23,0

väliajat: 24-24-23-20

10.6.

SARJA PONIT

Rainbow Dash / Matias Koivulammi 3.11,5

Twistiö / J Aaltonen 3.04,4

Konstilan Sinderella / J Salomaa 3.04,9

Maxius / Alina Myllymäki 3.03,1

SARJA 1.50

Vikken Eemeli / Jere Kiveinen 60,5

Kapteeni Koukku / Riina Rintanen 70,8

Farssin Lohtu / Ville Grönstrand 59,9

Coastal Criminal / Esa Ylilammi 60,4

väliajat: 68-67-58-47

Sarja 1.40

Tuulan Vilitär / Heikki Laine 36,8 Keltainen kortti

Konrad / M Leino 37,0 Keltainen Kortti

Leonora Grown / Jouni Kivelä 38,2

Apilan Muisto / Ilkka Salo 38,1

Taika Toivo / Jere Kiveinen 42,1

Metku Maikki / Timo Kalli 37,3

Timon Tähti / Helena Horila 38,7

Vietävän Viesker / Raimo Mikola 40,1

Tähen Lohtu / Urpo Nummi 38,1

väliajat: 35-38-40-30 '

SARJA 1.30

Patriot Brady / Jere Hurme 32,7

Mama's Golden Girl / Jere Kiveinen 32,2

Merran Jyske / Jussi Miettinen 32,5

Gold Hard Jade / Heikki Laine 31,9

Empere's Timo / Iikka Mäkipere 32,7

Sig Sauer / Anniina Lindfors 32,2

Miragtion / Urpo Nummi 32,2

Shiny Rose / Jouni Nummi 35,5

Hot Paked / Jaana Voutilainen 33,0

Manstone's Kitty / Mika Hietanen 32,5

Secret Matias / Petri Tuokkola 33,0

väliajat: 32-33-32-27



3.6.

SARJA PONIT

Theobald / Jenni Haulivuori 2.36

Estelle Tell / Juuli Aaltonen 2.31,4

SARJA 2.00

Santakuopan Kunkku / Teemu Toroska 62,8

Lammin Matias / Sirpa Horila 63,6

Santamaan Erkki / Sinikka Myllykoski 89,0

Alison / Meri Elomaa 62,8

Harjan Coria / Ilkka Jahnsson 63,6

väliajat: 64-63-60 

SARJA 1.35

Coastal Jet / Esa Ylilammi 35,1

Vilunkipinä / Heikki Laine 36,2

Empere's Timo / Iikka Mäkipere 34,8

Liberace / Teemu Toroska 35,0

Voima Simo / Henri Tapala 35,5

väliajat: 32,5-35-32,5-35

SARJA 1.25 

Our Lexa / Teemu Toroska 25,9

Coastal Blue / Esa Ylilammi 26,3

Flirty Kick / Raila Järvi 26,8

väliajat: 25,5-27-26-26,5







SARJA 1.40

Taikatoivo / Aimo Karpalisto 46,4

Naskalin Helmi / Johanna Sianoja 46,2

Lexerna / Teemu Toroska 46,1

Flirty Kick / Raila Järvi 46,0

väliajat:49-49-45-40,5





SARJA 1.40

Vietävän Viesker / Raimo Mikola 40,8

Fraasi / Jussi Miettinen 41,0

Lexerna / Mika Rantala 41,1

Coastal Criminal / Esa Ylilammi 40,8

Apilan Muisto / Ilkka Salo 41,3

väliajat: 41,5-40-41,5-39

SARJA 1.30

Shiny Rose / Esa Ylilammi 32,9

Don't Say Nay / Aki Bly 32,5

Stoneisle Tamasin 32,6

väliajat: 33-32-33-32












SARJA 2.00

Puumaan Saaga / Heikki Laine 63,8

Metku Liina / Timo Kalli 64,5

Natunen / Peppi Paakkonen 63,4

väliajat: 70-69-62-58

SARJA 1.40

Y.P. Son / Minna Harakka 42,3

Rannan Elwiira / Tomi Ojanen 42,5

Aale / Heidi Kuosari 42,1   monte

väliajat: 43-41,5-46-39

SARJA 1.25 

Boulder Pearl / Anniina Lindfors 25,0

Hot Baked / Jaana Voutilainen 25,0

Leonore Crown / Jouni Kivelä 25,0

Lovely Secret / Aki Bly 26,0

Our Lexa / Teemu Toroska 25,3

Secret Matias / Markku Tuokkola 25,3

Exclusive Koks / Liisa Lanki 25,3

väliajat: 26-26-27-21




SARJA 2.00

Neiti Formula / Virve Vuohijoki 59,4

Natunen / Peppi Paakkonen 59,2

Foxituuli / Johanna Sianoja 64,2

Revontulen Kaipaus / Minna Rampa 60,0

väliajat: 61-60-61-56

SARJA 1.40

Taikatoivo / Heikki Laine 41,3

Naskalin Helmi / Johanna Sianoja 41,3

Maniiri / Erkki Aro 49,9

Coastal Criminal / Esa Ylilammi 40,9

Sundsvik Rouge / Liisa Nummi 41,0

Aale / Susanna Visuri 41,6 monte

väliajat: 42-40-40-39

SARJA 1.30 

Unelmako / Jouni Nummi 29,5 pun.kortti

Sundsvik Saigon / Liisa Nummi 29,5 pun.kortti

Vilunkipinä / Heikki Laine 47,3 

väliajat: 32-32-30-22,5







SARJA 2.00

Suomi-sonaatti / Hannu Suoniemi 58,1 -5p

Huivin Huima / Anita Mettovaara 70,6

Metku Liina / Timo Kalli 58,3

Revontulen Kaipaus / Minna Rampa 60,0

Herttuan Herra / Jouni Nummi 59,0

väliajat: 64-61-54-55

SARJA 1.40

Taikotoivo / Heikki Laine 42,0

R.R. Palma / Erkki Aro 41,7

Sivolan Viri / Jouni Nummi 60,1

Laurilan Helmi / Tomi Ojanen 41,7

Kissofjudas Boogie / Johanna Sianoja 42,3

Alws Hope / Aki Bly 41,7

väliajat: 43-42-40-42

SARJA 1.30

Empere's Timo / Iikka Mäkipere 31,8

Laurila's Imanuel / Jouni Nummi 30,0

Nicce Moor / Ville Grönstrand 29,8

Vilunkipinä / Heikki Laine 31,6

Moira Maguire / Esa Rosenval 30,1

Meadow Devil / Aki Bly 30,3

Empere's Lily / Loviisa Mäkipere 32,0 monte

väliajat: 34,5-32-27-28




SARJA 1.50

Grainfield Victor / Timo Saarikko 51,9

Diamant Rougr / Liisa Nummi 52,0

väliajat: 51,1-53-50-47,5

SARJA 1.40

Taikatoivo / Heikki Laine 39,6

Apilan Muisto / Ilkka Salo 38,7

Rannan Elviira / Tomi Ojanen 38,4

Aliison / Jere Kiveinen 39,1

Annan / Martti Hämäläinen 38,6

väliajat: 40-38,5-40-35,5

SARJA 1.30 

Coastal Blue / Esa Ylilammi 30,6

Liberace / Sirpa Levonmaa 30,9

Leonore Crown /Jouni kivelä30,6

Explosive Secret / Matti Lammela 31,7

Sedelpressen / Ilkka Salo 31,0

Moira Maguire / esa Rosenval 31,3

Unelmako / Liisa Nummi 31,2

Meadow Devil / Aki Bly 31,5

väliajat: 28-32-32-26,5


SARJA 2.00

Foxituuli / Johanna Sianoja 61,6

Tuikun Taika / Katariina Mattila 60,5

Revontulen Kaipaus / Minna Rampa 61,2

Harjan Coria / Ilkka Jahnsson 58,0 kelt. kortti

väliajat: 63-60-59-52

SARJA 1.45

Maininki / Aki Bly 45,7

Rossan Vilima / Martti Hämäläinen 45,5 

Hekso / Erkki Aro 45,5

Laurilan Helmi / Tomi Ojanen 46,7 

Aliison / Jere Kiveinen 45,5

Santakuopan Kunkku / Teemu Toroska 45,5

Grainfield Victor / Timo Saarikko 48,2

väliajat: 43-43,5-49-45

SARJA 1.35

Vilun Kipinä / Timo Saarikko 40,3

Expensive Everwood / Jouni Myllyharju 35,4

väliajat: 46,5-43-41-38

SARJA 1.25

Tiara C.D. / Teemu Toroska 26,5

Coastal Blue / Esa Ylilammi 25,7

Hot Baked / Jaana Voutilainen 25,9

Empere's Timo / Iikka Mäkipere 26,0

Rim Bay Orchid / Minna Rampa 26,3

Secret Matias / Markku Tuokkola 25,5

väliajat: 24,5-28-26-20,5

SARJA 2.00

Neiti Formula / Virve Vuohijoki 60,0

Natunen / Peppi Paakkonen 59,9

Puumaan Saaga / Heikki Laine 62,0

Foxituuli / Johanna Sianoja 68,3

Harjan Coria / Pertti Ketola 60,0

Revontulen Kaipaus / Aki Bly 66,6

väliajat: 66-62-58-56

SARJA 1.45 

Santakuopan Kunkku / Teemu Toroska 45,4

Maininki / Aki Bly 45,3

Fraasi / Jouni Miettinen 45,3

Aliison / Jere Kiveinen 45,7

Laurilan Helmi / Tomi Ojanen 45,7

väliajat: 51-47-43-42

SARJA 1.35

Coastal Jet / Esa Ylilammi 35,6

Camo Crowe / Peppi Paakkonen 37,7

Unelmako / Liisa Nummi 35,3

Touko / Jouni Nummi 35,4

väliajat: 39,5-38-31,5-35

 SARJA 1.25

Selanne / Matti Lammela 25,1

Stoneisle Storm / Pasi Teini 25,1

Amazing Hunter / Teemu Toroska 25,3

Amazing Cruise / Esa Ylilammi25,3

Grainfield Boss / Ville Grönstrand 24,9

Empere's Lily / Iikka Mäkipere 25,3

Secret matias / Outi Puosi 25,1

väliajat: 29-29-22-21,5


SARJA 2.00

Natunen / Peppi Paakkonen 63,5

Metku Liina / Timo Kalli 64,4

Tuikun Taika / Aki Bly 64,1

Suomi-Sonaatti / Hannu Suoniemi 63,1 

Harjan Coria / Ilkka Jahnsson 62,9

väliajat: 72-68-58-55

SARJA 1.45

Larvan Helka / Viivi Tuominen 45,6

Maininki / Aki Bly 45,7

Kipinöivä / Sebastian Longström 46,4

Santakuopan Kunkku / Teemu Toroska 46,0

Venla Hoo / Kati Ojala 46,6

Aliison / Jere Kiveinen 45,9

Laurilan Helmi / Tomi Ojanen 46,2

väliajat: 49-47-42-44,5

SARJA 1.25

Patriot Brady / Jouni Nummi 26,2

Stoneisle Storm / Pasi Teini 25,8

Really Love / Jere Kiveinen 28,2

Empere's Lily / Iikka Mäkipere 26,0

Diamant Noir / Liisa Nummi 25,6

väliajat: 28-27-26-22








SARJA 2.00

Taikatalon Voima / Pasi Teini 64,1

Neiti Formula / Virve Vuohijoki 64,3

Susun Salmari / Juuli Aaltonen 71,5

Suomisonaatti / Hannu Suoniemi 64,1

Harjan Coria / Ilkka Jahnsson 64,5

väliajat: 67-63-62-59,5

SARJA 1.40 

Taikatoivo / Heikki Laine 45,6

Hekso / Erkki Aro 44,9

Salatiel / Minna Rampa 44,5

väliajat: 57-50-41-38 

SARJA 1.30

Amazing Hunter / Jouni Myllyharju 31,3

Empere's Lily / Iikka Mäkipere 31,0

Eleonora Grown / Jouni Kivelä 30,8

Merran Jyske / Jussi Miettinen 30,8

Secret Matias / Markku Tuokkola 30,6

Liberace / Sirpa Levonmaa 31,6

Diamant Noir / Liisa Nummi 30,8

Stoneisle Storm / Pasi Teini 30,8

Laurila's Gertrude / Heini Koivusaari 31,5

väliajat: 32-33-29-27


SARJA 1.45

Maininki / Aki Bly 45,3

Santakuopan Kunkku / Teemu Toroska 45,4

väliajat: 46,5-47-45

SARJA 1.35 

Mighty Kiss Kiss / Jouni Kivelä 51,6

Pate Pollea / Esa Ylilammi 37,1

Meadow Devil / Aki Bly 35,9

Wiba's Jackpot / Jouni Nummi 32,2 

väliajat: 33-31-34

SARJA 1.30 

Hot Baked / Jaana Voutilainen 28,8

Amazing Hunter / Teemu Toroska 28,9

väliajat: 31,5-30-27,5




SARJA 2.00

Suomi Sonaatti / Hannu Suoniemi 60,0

Neiti Formula / Virve Vuohijoki 61,2

Susun Salmari / Teemu Toroska 61,6

Herttuan Hermanni / Jouni Nummi 60,2

Tuikun Taika / K Mattila 61,1

Tähden Vendla / Johanna Sianoja 78,2

väliajat: 68-64-55-54,5

SARJA 1.45

Turkkala / Riina Rintanen 45,6

Laurilan Helmi / Teemu Toroska 45,9

Santakuopan Kunkku / Teemu Toroska 46,1

Salatiel / Mknna Rampa 45,8

45-44-46-46

SARJA 1.35

Gold Hard Lady / Heikki Laine 36,6

Vilun Kipinä / Timo Saarikko 36,4

Mighty Kiss Kiss Jouni Kivelä 36,7

Belle Primavera / Teemu Toroska 36,7

väliajat: 42,5-38-27-31

SARJA MONTE 

BWT Ellosbank / Eveliina Sarismala 22,1

Amazing Cruise / Susanna Visuri 22,3

väliajat: 28-25-19-18,5






SARJA 2.00

Tuikun Taika / Aki Bly 61,7

SARJA 1.50

Aliison / Jere Kiveinen 53,3

Naskalin Heppa / Johanna Sianoja 53,3

SARJA 1.40

Siporinko / Päivi Miettinen 40,0

Närvänä / Timo Saariko 40,0

Eleonora Grown / Jouni Kivelä 40,3

Valkea Unelma / Virve Vuohijoki 41,7

Veran Vilho / Tauno Mäenpää 40,7

R.R. Angel / Esa Ylilammi 41,0

SARJA 1.30

Shiny Rose / Aki Bly 30,2

Finest Aurum / Teijo Granat 29,6

Empere's Lily / Jere Kiveinen 29,9

Empere's Timo / Iikka Mäkipere 30,6

Belle Primavera / Teemu Toroska 30,0

Diamant Noir / Liisa Nummi 29,4

Liberace / Sirpa Levonmaa 29,2


SARJA 2.00

Lammin Matias / Sirpa Horila 64,2

Susun Salmari / Teemu Toroska 64,6

Naskalin Heppa / Johanna Sianoja 64,0

Herttuan Herra / Jouni Nummi 64,6

väliajat: 72-65-56-66

SARJA 1.40

Siporinko / Päivi Miettinen 39,9

R.R. Palma / Erkki Aro 39,9

Leonora Grown / Jouni Kivelä 40,2

väliajat: 39,5-40-39-38,5

SARJA 1.30

Empere's Timo / Iikka Mäkipere 29,6

Shiny Rose / Jouni Nummi 30,3

Alws Laudatur / Johanna Sianoja 30,0

väliajat: 27-29-30-30,5







PONIT

Rainbow Dash / Matias Koivulammi 3,05,5

Korpral Dynamite / Julianna Salomaa 2.45,5

Maxius / Alina Myllymäki 2.51,5

SARJA 1.50

Farssin Lohtu / Ville Grönstrand 50,7

Santakuopan Kunkku / Teemu Toroska 50,8

Aliison / Jere Kiveinen 50,6

väliajat: 53,5-51,5-47-50,5

SARJA 1.45

R.R. Palma / Erkki Aro 44,7

Salatiel / Minna Rampa 44,9

Maininki / Aki Bly 45,1

R.R. Angelina / Esa Ylilammi 44,5

väliajat: 46,5-43-46,5,44,5

SARJA 1.40

Valkea Unelma / Virve Vuohijoki 40,9

Taika Toivo / Heikki Laine 42,2

Leonora Grown / Jouni Kivelä 41,2

Lammin Iissakki / Helena Horila 46,7

Siporinko / Päivi Miettinen 41,4

Liito Rols / Taito Hedman 42,0

Apilan Muisto / Ilkka Salo 40,9

43-42-41-37,5

SARJA 1.30

 Vilun Kipinä / Heikki Laine 32,6

Really Love / Pasi Teini 30,3

Empere's Timo / Iikka Mäkipere 30,2

Our Lexa / Jere Kiveinen 30,6

A.T. Veeti / Pertti Ketola 30,8

väliajat: 30,5-31-31,5-26,5



SARJA 2.00

Tuikun Taika / Aki Bly 66,8

Naskalin Heppa / Johanna Sianoja 63,0

Lammin Matias / Sirpa Horila 63,3

Miran Peetra / Laura Palo 65,7

Santakuopan Kunkku / Teemu Toroska 61,1

Aliison / Jere Kiveinen 61,8

Coastal Rival /Esa Ylilammi 61,4

Susun Salmari / Minna Rampa 66,1

Herttuan Herra / Jouni Nummi 64,0

Harjan Coria / Ilkka Jahnsson

väliajat:64-63-58-58

SARJA 1.45

Fraasi / Jussi Miettinen 45,1

R.R. Palma / Erkki Aro 44,1

Siporinko / Päivi Miettinen 44,1

Maininki / Aki Bly 44,0

väliajat: 44-43,5-44

SARJA 1.35

Vilun Kipiniä / Heikki Laine 34,8

Mighty Kiss Kiss / Jouni Kivelä 34,9

Explosive Secret / Matti Lammela 34,5

Belle Primavera / Teemu Toroska 35,2

Velars / Petri Tuokkola 35,4

väliajat: 33-35-35-33

Sarja 1.25

Mountain st Leo / Kari Puosi 23,7

Heavy Secret / Matti Lammela 23,7

Formosa Am / Jouni Nummi 23,5

Lovely Secret / Juha Jokinen 23,5

Coastal Jet / Esa Ylilammi 27,9

Sedelpressen / Ilkka Salo 24,0

Empere's Lily / Iikka Mäkipere 23,7

Gold Hard Win / Heikki Laine 24,0

Our Lexa / Teemu Toroska 24,1

Meadow Whatsup / M Hietanen 29,3

Skydome / Ville Grönstrand 23,5

Boulder Pearl / Anniina Lindfors 24,1

väliajat: 23-24-32-27


SARJA 1.45

Maininki / Aki Bly 43,6

Valkea Unelma / Virve Vuohijoki 42,1

R.R. Palma / Erkki Aro 42,2

väliajat: 44-42- -45

SARJA 1.40

Timon Tähti / Helena Horila 42,0

Metku Maikki / Timo Kalli 41,9

Taika Toivo / Aimo Karpalisto 42,3

Apilan Muisto / Raila Järvi 42,1

Vietävän Viesker / Raimo Mikola 42,1

väliajat:40-41- -41

SARJA 1.30

Coastal Gangster / Esa Ylilammi 28,6

Gold Hard Win / Heikki Laine 28,4

Explosive Secret / Mikko Haavisto 28.9

Heavy Secret / Matti Lammela 29,3

Empere's Lily / Iikka Mäkipere 29,1

Smoky Cloud / Anniina Lindfors 28,7

Bolder Pearl / Jari Leppäniemi 29,0

väliajat: 24-30-25-30